Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Kitaplar

Kitaplar

ÇOCUK GELİŞİM ve EĞİTİM DİZİSİ
Uzman Psikolog Fatma Nevsun Duman

BAŞARIYA GİDEN YOLU ANLAMAK
Uzman Psikolog Fatma Nevsun Duman

Çocuğumuzu en tepelerde görmek hepimizin arzusu. Onun zirvede olması, anne babası için sonsuz bir sevinç kaynağı. Peki, hiç düşündünüz mü “başarı” ne demek? Sadece ders çalışmak mı? Sadece yüksek notlar almak mı? İpi her zaman önde göğüslemek mi?Yoksa; sağlıklı, kendini tanıyan, farkındalıkları olan, bilinç düzeyi yüksek kendisinin olduğu kadar başkalarının da hakları olduğunu bilen ve savunan, sevecen, dürüst, paylaşımcı, saygılı, mutlu ve başarılı çocuklara sahip olmak mı? Arzulanan buysa eğer, bu çocukları yetiştirmenin yolu, onu bütünüyle tanımaktan geçiyor.

OKUL AİLE İŞBİRLİĞİ
Uzman Psikolog Fatma Nevsun Duman

Okul aile iş birliği çocuğa neler kazandırır? Okul aile iş birliği aileye neler kazandırır? Yeteneklerin keşfi ve geliştirilmesi için iş birliği sürecinin anlaşılmasını sağlayan önemli bir eser.

BAŞARIYA GÖTÜREN AİLE
DOĞAN CÜCELOĞLU

“Kızımın kendini niçin öldürdüğünü ancak şimdi anlayabildim.”
Bir baba eğitim yılının başında kızına, eğer üniversiteye girecek puanı alamazsa gözüne gözükmemesini söylemiş. Niyeti kızının derslerine daha ciddi çalışmasını, gevşememesini sağlamakmış. Kızının yapılan fedakarlıkların farkına varmasını istiyormuş.

Zihnin Halleri Beynimizin Bizi Nasıl Biz Yaptığına Dair Yeni Keşifler
DERLEME

Zihnin Halleri, sağlığımızın, davranışlarımızın, duygularımızın ve kimliklerimizin beyinlerimizin işleyiş biçimlerinden nasıl etkilendiğine ilişkin en önemli ve en yeni bulguları sunan mükemmel bir giriş kitabıdır. Sekiz önde gelen araştırmacı, hem zihnimizin hem de vücudumuzun iç yaşamlarının, başımızın içindeki olağanüstü biyoloji tarafından nasıl oluşturulduğunu ve düzenlendiğini yeni fikirler eşliğinde yalın ve anlaşılır bir dille anlatıyor.

Psikiyatride Güncel – Farklı Yönleriyle Obsesif Kompulsif Bozukluğun Tedavisi
Yayın Yönetmeni: Simavi Vahip

Değerli Meslektaşlarım,

Psikiyatride Güncel’in bu sayısında obsesif kompulsif bozukluğun (OKB) tedavisi konusunda bir güncelleme yapmayı amaçladık. Bilindiği gibi, OKB’nin klinik özellikleri kadar, tedavisi de çeşitlilik göstermektedir. OKB’de ilk basamak tedavileri, serotonin gerialım inhibitörleri ve bilişsel davranışçı tedavi (BDT) uygulamalarından oluşmaktadır.

Image 01Psikolog ADEM GÜNEŞ
ÇOCUKLUK SIRRI

Her çocuğun özünde, o çocuğun nasıl bir yetişkin olacağının şifrelerini barındıran ‘çocukluk sırrı’ vardır.

Bu sır, çocuğun içinde ‘buyurucu bir iç kılavuz’ olarak, mütevazı bir sabırla, adım adım o çocuğun kişilik ve karakterini oluşturma mücadelesi verir.

Yetişkinler ise, çocuğun özünde gerçekleşen bu ince yapılanmayı hesaba katmadan, kendilerince bir zoraki kişilik oluşturma gayreti içine girdikleri için, çocuk eğitiminde sorunlar yaşanıyor.

Bu kitapta, çocuğun benliğini zarara uğratmadan, kişilik ve karakterini bozmadan, onlara nasıl rehberlik yapılacağını bulacaksınız…

Başka bir deyişle, bu kitapta, Mevlana’ların, Hacı Bektaş’ların, Yunus’ların, Fatih’lerin nasıl yetiştiğinin sırlarını barındıran Anadolu Pedagojisi’ni bulacaksınız…

Image 02

Kişi Olmaya Dair

Carl Rogers

 

İlgiyle takip edilen Psikoloji/Psikiyatriserimizin son kitabı Kişi Olmaya Dair, Carl R. Rogers’ın en değerli kitaplarından biri olmakla beraber, psikoloji ve psikiyatri dünyasına hakim olmayan sokaktaki insanın kendini ve hayatı çözmesine yardımcı olur.

“Yaşamın amacı nedir?” sorusuna Rogers, “İnsanın gerçekten de olduğu kişi olması” ifadesiyle cevap verir.

Kişi Olmaya Dair’de Rogers’ın başkalarını ve kendini duymaya çabalayan sıcak, coşkulu, güvenli, ilgi dolu sesiyle karşılaşırız. Bu dikkat dolu dinleyiş, hem bireylere hem de o muazzam soruya, yani kişi olmanın anlamına hizmet eder.

Yayıncılıkta milyon rakamı ender görülen bir sayıdır. Oysa bu kitap milyonlarca satmıştır ve Rogers’ın dünya çapında bir ün kazanmasına neden olmuştur. Çünkü o, inandığı kuramları sadece terapistlere değil, sokaktaki herkese anlatabilmeyi amaçlamıştır.

Image 03

Çocuk Eğitimi – Montessori Metodu

Maria Montessori

 

 

Çocuk eğitimi ve çocuğun topluma yararlı bir insan olarak yetiştirilmesi,günümüzün en önemli sorunların biri olmuştur.Elinizdeki kitapta çocuğun tanımı yapılmaktadır.Kitabın özelliği,bilisel görüşün kesinliğiyle sıcak bir sevginin bileşimi sonucu konuya yepyeni bir anlayış biçimi getirmiş olmasıdır.Bu anlayıştan bir öğreti ortaya çıkmıştır.Çocuğun ihatiyaçları ve gücü ile onun gelişimi sırasında öne çıkan engellerin ortadan kaldırılmasını bağdaştıran bu öğreti,artık Montessori Yöntemi olarak anılmaktadır.

 

Image 04

Doğu Metinleri’ne Psikolojik Yaklaşım

Carl Gustav Jung

Artan popülerliğine rağmen, Jung’un Doğu düşüncesi ile din hakkındaki yazıları müphem tepkiler uyandırır. Bu yazılar, bir yandan geniş bir okuyucu kitlesinin güçlü ve sürekli bir ilgisine mazhar olmuş ve birçok kimse için Doğu’nun, anlaşılması zor olsa da cazip manevi gelenekleri için önemli bir psikolojik köprü oluşturmuştur.
__________________________